Volejte non-stop: 602 261 333

Objednat čištení

Volejte non-stop: 602 261 333

Radana Havlíčková

Objednejte on-line

Vyplňte a odešlete –
– budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat

* povinný údaj

Odesláním objednávky potvrzujete souhlas s podmínkami GDPR, přečtěte si je prosím.

čištění koberců

Extrakční čištění

Jak funguje hloubkové čištění extrakční metodou?

Extrakční metoda je čištění mokrou cestou – princip čištění je založen na regulovaném proudu teplé vody, kterou čistící stroj vhání společně s čistícím prostředkem pod přiměřeným tlakem do čištěné látky a následně ji ihned vysává zpět do sběrného zásobníku; výkonná sací turbína zajistí, že nábytek je po vyčištění pouze mírně vlhký.

Extrakční metoda tak zajistí důkladné odstranění prachu, drobných mechanických nečistot, roztočů a nepříjemných pachů. Při použití rotačního kartáče umožňuje navíc vyčištění chlupů domácích mazlíčků nebo mechanického znečištění u vyšších koberců. Extrakční čištění s použitím kvalitních originálních čistících prostředků oživí barvy vašeho nábytku a zanechá ve vašem bytě příjemnou vůni.


Proč je čištění extrakční metodou lepší?

Účinnost čištění extrakční metodou je výrazně vyšší než u mechanického čištění (čištění vysávaním) nebo ručního čištění šamponem na koberce (ruční tepování). Stejně tak je účinnější zachytávání nečistot, ty jsou shromažďovány ve sběrném zásobníku. Běžné domací vysavače nemají často účinný filtr a nečistoty se tak vrací zpět do místnosti. Ani poloprofesionální mechanické přístroje (s účinnou odlučovací mechanickou nebo vodní turbínou), nedokáží odstranit nečistoty které se díky vlhosti vzduchu na povrchu nábytku usazují a spojují s tkaninou. Při ručním čištění nelze spolehlivě regulovat množství tekutiny, přebytečná tekutina tak spolu s nečistotou proteče do hlubších vrstev tkaniny.

Čištění vodním proudem s okamžitým odsáním zajistí šetrné vyprání povrchu čalounění s dokonalým odsáním přebytečné tekutiny a bez nežádoucího opotřebení a vytrhávání vlasu. Pro nejlepší výsledek doporučujeme bezprostředně před čištěním extrakční metodou provést běžné vysátí vysavačem.

© 2007 — 2023 Clean Service