Volejte non-stop: 602 261 333

Objednat čištení

Volejte non-stop: 602 261 333

Radana Havlíčková

Objednejte on-line

Vyplňte a odešlete –
– budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat

* povinný údaj

Odesláním objednávky potvrzujete souhlas s podmínkami GDPR, přečtěte si je prosím.

čištění židlí

Čištění sedacích souprav

Které materiály jsou/nejsou vhodné pro extrakční čištění sedacích souprav?

Extrakční „tepování“ je vhodné pro všechny druhy sedaček s textilním potahem, jak přírodním – vlněným nebo bavlněným (mikroplyš, manšestr apod.), tak syntetickým, nebo případně kombinovaným. Při čištění sedacích souprav, křesel a taburetů nedochází ke srážení povrchů.

Touto metodou nelze čistit kožené sedací soupravy a sedací soupravy s teflonovou úpravou.


Pro které typy znečištění je/není vhodná extrakční čistící metoda?

Extrakčním čištěním dochází k dokonalému odstranění nečistot z hloubky i povrchu sedacích souprav. Metoda je vhodná především k odstranění prachu, mastnoty a různých biologických skvrn (od jídla, nebo potu), které ve většině případů dokážeme odstranit bezezbytku. Po čištění jsou oživeny barvy a zůstává jemná vůně, čištěná plocha je zbavena pachů např. z cigaretového kouře.

Touto metodou nelze odstranit skvrny od žvýkaček a vosku ze svíček a nedokáže odstranit odbarvená a odřená místa po neodborném domácím čištění. Těžko vyčistitelné jsou některé „několikaleté“ skvrny, přesto hloubkovým čištěním dokážeme většinou odstranit i tyto.


Jak často čistit?

Čistit sedací soupravy doporučujeme 2× ročně. U alergiků (prach, roztoči), astmatiků, při přítomnosti malých dětí či domácích mazlíčků by měla být frekvence častější. V případě nehody (děti, domácí mazlíčci) nás kontaktujte ihned, bez předchozího „domácího“ čištění, které často fleky zvýrazní a může dojit k odbarvení a odření materiálu.

Používáme čisticí prostředky, které jsou protialergické, netoxické a nedráždivé svou vůní.

Pravidelná údržba a čištění sedacích souprav, křesel, podhlavníků a taburetů, může prodloužit jejich životnost i o několik let.


Jak dlouho trvá čištění a schnutí?

Čištění sedací soupravy průměrně trvá 1–2 hodiny, záleží na velikosti a míře znečištění sedačky (dobu prodlužuje při větším znečištění několikanásobné čištění).

Doba schnutí je delší než u koberců, protože je materiál více zvlhčen. Závislá je na míře znečištění, teplotě, vzdušné vlhkosti a dobré větratelnosti, pohybuje se okolo 2–5 hodin.

© 2007 — 2023 Clean Service