Volejte non-stop: 602 261 333

Objednat čištení

Volejte non-stop: 602 261 333

Radana Havlíčková

Objednejte on-line

Vyplňte a odešlete –
– budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat

* povinný údaj

Odesláním objednávky potvrzujete souhlas s podmínkami GDPR, přečtěte si je prosím.

čištění sedacích souprav

Čištění koberců

Které materiály jsou/nejsou vhodné pro extrakční čištění koberců?

Hloubkové extrakční čištění koberců (někdy nazývané tepování) je vhodné pro všechny běžné typy koberců z přírodních i syntetických materiálů, koberců zátěžových i s dlouhým vlasem. Touto metodou je možno vyčistit i perské koberce, naopak nelze čistit koberce jutové a koberce kombinované s kůží.


Pro které typy znečištění je/není vhodná extrakční čistící metoda?

Extrakčním čištěním koberců dochází k odstranění skvrn, prachu, mastnoty, vsáklé i zadupané špíny a pachů (např. cigaretový kouř) nejen z povrchu, ale i z hloubky celého koberce. Dochází k oživení barev a provonění celého interiéru. Metoda není vhodná odstraňování žvýkaček a vosku nedokáže zcela napravit odbarvená a používáním hodně opotřebovaná místa, přesto výrazně zlepší vzhled koberce.


Jak často čistit?

Pravidelná údržba a čištění koberců výrazně prodlužuje jejich životnost. Častější čištění (hlavně čištění koberců ve firmách) je daleko šetrnější k materiálům, protože nevzniká zašlapaná, někdy i mnohaletá špína a fleky.

Hloubkové „tepování“ koberců doporučujeme provádět v bytových podmínkách provádět 1× ročně. V případě přítomnosti alergiků (prach, roztoči), astmatiků, malých dětí či domácích mazlíčků by měla být frekvence častější. Čištění koberců v kancelářích, kde je zátěž na koberec mnohem vyšší, doporučujeme čistit 2–3× za rok.


Jak dlouho trvá čištění a schnutí?

Čištění koberce cca 25 m2 trvá průměrně 1 hodinu.

Doba schnutí je vzhledem k důkladnému odsátí čistícího roztoku, je poměrně krátká, závislá na míře znečištění, teplotě, vzdušné vlhkosti a dobré větratelnosti, pohybuje se okolo 2–3 hodin.

© 2007 — 2023 Clean Service